Młodzi lekkoatleci POLICYJNEGO KLUBU SPORTOWEGO w Szczytnie biorący udział w zawodach wojewódzkich i regionalnych znów byli wśród najlepszych.

W rozgrywanych 5-6 czerwca w Olsztynie Mistrzostwach makroregionu warszawsko-mazurskiego juniorów i juniorów młodszych pierwsze miejsce w biegu na 100 mpł zajęła Natalia Chlebowska ustanawiając wynikiem 15:59 swój rekord życiowy. Drugie miejsca zajęli Olga Drapała w biegu na 3 km (10:33:90 - rekord życiowy) i Michał Steraniec na 400 mpł (58:59). Ten sam zawodnik był czwarty na 200 m (23:92 - rekord życiowy). W pchnięciu kulą trzecie miejsce zajął najnowszy narybek Pol.KS-u Radosław Grochowski (15:19 m - rekord życiowy). Pochodzącego ze Świętajna lekkoatletę trenerowi Bukowieckiemu zarekomendował nauczyciel tamtejszego gimnazjum Franciszek Gładkowski.

Bardzo dobrze zaprezentowały się też występujące poza konkursem młodziczki Kasia Markiewicz i Hanna Afanasjew. Ta pierwsza uzyskała na 400 mpł - 65:19, czas, który daje jej prawo startu w MP juniorów młodszych. Druga pchnęła kula na odległość 9.58 m i rzuciła dyskiem na 30.97 m. Osiagnięte wyniki są nowymi rekordami życiowymi utalentowanych zawodniczek.

* * *

29 maja w Olsztynie odbył się finał wojewódzki gimnazjów z udziałem 24 drużyn.

Kasia Markiewicz reprezentująca Gimnazjum nr 1 w Szczytnie wygrała bieg na 600 metrów z czasem 1:40:02, a jej koleżanki prowadzone przez Dorotę Domian zajęły drużynowo 5 miejsce. Chłopcy z Gimnazjum nr 2 (opiekun - Iwona Chełchowska) zajęli czwarte miejsce będąc o krok od podium. Indywidualnie najlepiej spisał się Michał Steraniec wygrywając na 100 (11:48) i 300 metrów (36:46). Oba wyniki są jego rekordami życiowymi. Trzeci na 300 m był Igor Bogusz (37:45). Drugi wynik w eliminacjach na 100 m uzyskał Przemysław Terlik (11:52). Niestety, udział w finale uniemożliwiła mu kontuzja. Gdyby w nim wystąpił i powtórzył wynik z eliminacji jego drużyna zajęłaby drugie miejsce.

* * *

Tego samego dnia w Olsztynie odbył się miting juniorów będący kwalifikacją do MP.

Czworo zawodników Pol.KS-u wygrało swoje konkurencje, ustanawiając przy tym rekordy życiowe. Olga Drapała w biegu na 1500 m (4:56:10), Radosław Grochowski w pchnięciu kulą (14:40), Katarzyna Trzcińska w biegu na 400 mpł (67:67) oraz Natalia Chlebowska w skoku w dal (5,41) i rzucie oszczepem (35,50).