Każdy z ośmiu zawodników Pol.KS-u Szczytno wrócił z Wojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Juniorów z medalem. Aż czterech naszych judoków stawało na najwyższym stopniu podium.

Wszyscy na medal

Za występ w Braniewie na szczególne uznanie zasługuje Michał Willmann (juniorzy, 81 kg), który wszystkie cztery walki wygrał przed czasem. Złoto z najdalej wysuniętego na północ miasta Warmii przywieźli także: juniorzy Aleksander Twardziak (60 kg) i Rafał Fajbuś (66 kg) oraz młodzik Krystian Stepnowski, startujący w kategorii do 38 kg. Na drugim stopniu podium stanął Paweł Koźlicki (81 kg), dla którego był to pierwszy start wśród juniorów po przerwie spowodowanej kontuzją. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyli młodzicy: Daniel Lis (42 kg), Adam Wasiak (46 kg) i Szymon Siemiński (+81 kg). W zawodach wystartowało 60 zawodników reprezentujących 8 klubów.

***

Ze swojego startu cieszą się młodzi zawodnicy

Pol.KS-u. Natomiast średnio udany występ zanotował ich bardziej utytułowany kolega - Krzysztof Woźniak. W niedawnym Pucharze Polski Juniorów w Warszawie zajął dopiero 5. miejsce, co można wytłumaczyć faktem październikowej przeprowadzki do stolicy, gdzie studiuje i pracuje. Przypomnijmy, że podczas poprzedniego Pucharu zajął 1. miejsce i został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju.