Młodzi judocy udowodnili, że nie są gorsi od swoich starszych kolegów. Z turnieju w Ostródzie wrócili z pięcioma medalami, w tym jednym złotym.

Udany koniec sezonu

Trwa dobra passa judoków Gwardii Szczytno. Po znakomitym występie starszych kolegów podczas Mistrzostw Województwa w Elblągu, przyszła kolej na najmłodszych judoków. Podczas XIV Ogólnopolskiego Turnieju Dzieci w Judo, odbywającego się 18 czerwca w Ostródzie, nasi reprezentanci zdobyli aż pięć medali: jeden złoty, jeden srebrny oraz trzy brązowe. W turnieju tym oprócz reprezentantów Gwardii Szczytno wzięło udział 150 zawodników z dziewięciu klubów krajowych. Złoty medal zdobył Michał Jędrzejczyk (waga +56 kg), który w finale pokonał klubowego kolegę Kacpra Maroszka. Medale brązowe wywalczyli: Tomasz Maćkiewicz (waga 41 kg) oraz Jakub Strocki i Igor Czaplicki (waga 39 kg).