Zawodnicy SKKK Szczytno stawali trzy razy na podium podczas zawodów Pucharu Polski Karate Kyokushin Juniorów Młodszych, Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów PZK.

Trzy trofea w Szczecinku
Trofea wywalczyła tylko męska część SKKK

Do Szczecinka – bo tam przeprowadzono zmagania – pojechało siedmioro karateków reprezentujących klub ze Szczytna. Najlepiej spisał się junior Aleksander Orzoł, który w kat. 50 kg zajął 2. miejsce. Dwie walki wygrał i dopiero w finale musiał uznać wyższość rywala z Leżajska. Trzeci w kategorii pow. 60 kg był Olaf Szempliński, niedawny mistrz kraju organizacji PFKK. Na trzecim stopniu podium stanął również Jan Rogala (juniorzy młodsi, 40 kg).

- Cała trójka zaliczyła w tym roku bardzo udany sezon – podsumowuje tegoroczne występy shihan Piotr Zembrzuski. - Turnieje Polskiego Związku Karate są najważniejszymi imprezami sportowymi w kraju, biorąc pod uwagę rangę zawodów, ilość startujących zawodników, klubów i organizacji kyokushin oraz poziom sportowy – tłumaczy prezes SKKK. - Zdobycie medalu na zawodach PZK nie jest więc łatwe.

Nikomu z czworga pozostałych reprezentantów naszego klubu nie udało się wskoczyć podczas szczecineckich zawodów na podium. - Nawet Ewa Gołaszewska, która uchodzi za pewniaka turniejowego, nie zdołała wyrwać żadnego medalu na PP w Szczecinku. Jak widać, sport jest pełen niespodzianek i ciągle trzeba się doskonalić – podsumowuje Piotr Zembrzuski.

Po występie w Szczecinku liczba medali zdobytych przez reprezentantów SKKK w zawodach rangi mistrzowskiej wzrosła do 85.