Niedawne powołania naszych karateków do kadry narodowej nie były z pewnością na wyrost. Zawodnicy SKKK Szczytno zrewanżowali się medalami Mistrzostw Europy.

Srebrny duet

W Tarnowskich Górach o miano najlepszej na Starym Kontynencie zawodniczki karate kyokushin rywalizowały dziewczęta w kategorii U-16. W wadze 50 kg znakomicie spisała się Julia Kędzierska, która zajęła 2. miejsce i wywalczyła tym samym srebrny medal ME. Szczytnianka pokonała kolejno rywalki z Węgier, Rumunii i Ukrainy. W finale uległa po dogrywce uległa faworyzowanej zawodniczce z Bułgarii.

Krążek ze srebra zdobył w Bytomiu starszy klubowy kolega Julii – Adrian Staszewski. Nasz utytułowany już karateka startował w kategorii 65 kg zawodników rywalizujących w U-22. Po trzech wygranych walkach w finale zmierzył się z Gruzinem Movsesyanem. Wyrównany pojedynek zakończył się zwycięstwem rywala.

Już po pierwszej walce z turnieju odpadł Kamil Grzegorczyk. Mimo ambitnej postawy nie dał rady reprezentantowi Węgier.

- O ile Adrian i Julka to zawodnicy ze sporym już doświadczeniem, to Kamil po raz pierwszy brał udział w tej rangi zawodach -mówi sensei Piotr Zembrzuski.- Cieszę się, że wszyscy godnie reprezentowali nasz kraj na tej imprezie.