Reprezentant Gwardii Paweł Regin zdobył brąz

w pchnięciu kulą na mistrzostwach Polski juniorów w lekkoatletyce.

Regin z brązem

W rozgrywanych w dniach 26-28 czerwca mistrzostwach Polski juniorów w Białymstoku zawodnik Gwardii Szczytno Paweł Regin zajął w pchnięciu kulą trzecie miejsce wynikiem 18,62 m. Zwycięzca Jakub Szyszkowski (MKS MOS Wrocław) uzyskał 19,53 m. Z drugim zawodnikiem – Jackiem Wiśniewskim (AZS AWF Biała Podlaska) nasz zawodnik przegrał tylko o 15 cm.

W mistrzostwach startowało ponad 1000 osób. Reprezentant Gwardii, zdobywając siódmy medal w swojej karierze, pobił rekord życiowy. Wśród podopiecznych trenera Ireneusza Bukowieckiego rekordzistką jest Iwona Lipińska, która może się pochwalić 8 krążkami Mistrzostw Polski. Łącznie jego zawodnicy zdobyli na nich ponad trzydzieści medali.

W momencie oddawania numeru do druku medal Pawła Regina był jedynym wywalczonym przez reprezentantów Warmii i Mazur.