Omulew i Błękitni ogrywają spadkowiczów* SKS Szczytno: gol z połowy boiska* Pierwszy punkt Zrywu* Klęska GKS-u Szczytno * Ostre strzelanie w Jonkowie

Pokonali silniejszych

IV liga - 11. kolejka

Omulew Wielbark – Motor Lubawa 2:0 (0:0)

1:0 – Marek Remiszewski (64.), 2:0 – Michał Kwiecień (75.)

Omulew: Przybysz, C. Nowakowski, Rudzki, Mikulak, J. Miłek, S. Nowakowski (70. K. Miłek), Remiszewski (80. Sokołowski), M. Miłek, Szczygielski (81. Cieślik), Kwiecień, Murawski (86. Musioł).

- To szczęśliwe zwycięstwo, bo piłkarsko zespół z Lubawy był od nas lepszy, lepiej operował piłką - przyznaje trener Omulwi Mariusz Korczakowski.

W pierwszej połowie goście mieli dwie bardzo dobre okazje, by pokonać wielbarskiego bramkarza, ale strzały okazały się za lekkie. W odpowiedzi blisko szczęścia w 18. min był S. Nowakowski, lecz w sytuacji sam na sam uderzył niecelnie.Po zmianie stron gra stała się bardziej wyrównana, a groźnie było głównie pod bramką Motoru. W 64. min Kwiecień ładnie zgrał do Remiszewskiego, który efektownym wolejem z linii pola karnego umieścił piłkę w siatce. Próba rewanżu przyjezdnych była niemal natychmiastowa, na wysokości zadania stanął jednak Przybysz. W 75. min wielbarczanie przeprowadzili swoją firmową akcję. Po wyrzucie z autu Szczygielski przedłużył piłkę głową, ta trafiła do Kwietnia, który wpakował futbolówkę do bramki.

Goście w tym momencie się otworzyli, a wielbarczanie chyba tylko na to czekali. Podopieczni Mariusza Korczakowskiego mieli jeszcze dwie okazje – m.in. piłka po strzale Szczygielskiego trafiła w słupek. - Ta drużyna ma charakter – cieszy się szkoleniowiec wielbarczan. - Szkoda tylko, że mamy kłopoty kadrowe.

11. kolejka

Polonia Pasłęk - DKS Dobre Miasto 4:1, Błękitni Orneta – Warmia Olsztyn 0:1, Victoria Bartoszyce – Start Kozłowo 0:4, Zatoka Braniewo – Granica Kętrzyn 2:1, Warmiak Łukta – Mrągowia Mrągowo 3:2, Stomil II Olsztyn – Pisa Barczewo 4:1, Mamry Giżycko - GKS Wikielec 1:1.