Niespodzianki po raz kolejny nie było. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Pasymiu wygrała jubileuszowy, XX Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty. W finale, co można uznać za pewną nowość, ograła swoich kolegów z pasymskiego gimnazjum.

Pasymski finał nauczycielskiego turnieju

W turniejowe szranki stanęło 12 drużyn, które tradycyjnie walczyły w kilku rundach. Najwyżej dotarły dwa zespoły z Pasymia i one też zmierzyły się ze sobą w ostatnim dniu zmagań – w piątek 18 listopada. Faworyzowani nauczyciele z podstawówki nie zawiedli, wygrywając 2:0 (21, 18). Kolejne miejsca zajęli: 3. ZS 1 Szczytno, 4. SP 3 Szczytno, 5. Gim. Dźwierzuty, 6. ZS 3 Szczytno, 7. MOS Szczytno, 8. SP 2 Szczytno, 9. Gim. 1 Szczytno, 10. SOSW Szczytno, 11. SP Tylkowo, Starostwo Powiatowe Szczytno (ex aequo).

Nagrodę dla najlepszej zawodniczki odebrała Hanna Horak (SP 2), miano najlepszego zawodnika zdobył Paweł Cegielski (SP 3), puchar Fair Play otrzymało Starostwo Powiatowe.

Głównymi sprawcami turnieju są nauczyciele wychowania fizycznego uczący w SP 3. Najdłuższym stażem w tej roli, choć zdjęcie tego nie pokazuje, mogą się poszczycić Małgorzata Kosakowska i Jolanta Szulc. Turniej początkowo był podzielony na rozgrywki kobiet i mężczyzn, z czasem zaczęły w nim rywalizować zespoły mieszane.

- Minęło to o tak – mówi, imitując pstryknięcie palcami, Małgorzata Kosakowska.