CRESOVIA Górowo Iławeckie - MKS Szczytno 2:1 (2:0)

LIGA OKRĘGOWA SENIORZY

16 kolejka - 28 marca

1:0 (13), 2:0 (32), 2:1 Dragun (60)

MKS: Cichy, Skonieczny, M. Magnuszewski, Cymer, Dragun, Pietrzak (42 Gotówko), Krupiński (67 Gregorczyk), Zaręba, Grabowski, Droliński (60 Dębek), Bartnikowski

- Pierwszą połowę moi zawodnicy przespali, grali na stojąco, nie wykorzystując na dodatek trzech dogodnych sytuacji - mówi trener MKS-u GWARDII Zbigniew Magnuszewski. - Rywale obie bramki zdobyli po akcjach ze stałych fragmentów gry, wykorzystując zagapienie naszych defensorów. W drugiej połowie mieliśmy przygniatającą przewagę, o czym najlepiej świadczy fakt, że rywale oddali tylko dwa strzały na naszą bramkę. My z kolei stworzyliśmy siedem sytuacji bramkowych, z których trzy były tzw. stuprocentowe. Niestety, wykorzystaliśmy tylko jedną i to strzeloną przez obrońcę. To najlepiej świadczy o indolencji naszych napastników. Myślę jednak, że się poprawią w następnych meczach. W Górowie nie rozpieszczały nas warunki, przyszło nam bowiem grać na murawie, która w niewielkim stopniu przypominała boisko piłkarskie.

Następnie spotkanie MKS rozegra u siebie w sobotę 3 kwietnia z MAZUREM Pisz. Początek o godz. 16.00.

BŁĘKITNI Pasym - GRANICA Bezledy 4:2 (3:1)

1:0 M. Łukaszewski, 2:0, 3:0 Gołębiewski (25, 29), 3:1, 3:2 (43, 64), 4:2 Gawdziński (84)

BŁĘKITNI: Martin, Michałek, Ziętak (88 Jastrzębski), Bakuła, Młotkowski, Łączyński (67 Gawdziński), S. Łukaszewski, Rejtner (54 Gołaszewski), Pławski, M. Łukaszewski, Gołębiewski

Początek meczu należał do BŁĘKITNYCH, którzy szybko objęli prowadzenie . W 21 minucie po podaniu Sebastiana Łukaszewskiego celnym strzałem z półwoleja z ok. 9 metrów popisał się M. Łukaszewski. Cztery minuty później, po dośrodkowaniu S. Łukaszewskiego, Gołębiewski z ok. 8 metrów strzałem głową pod poprzeczkę podwyższył na 2:0. W 29 minucie po akcji Rejtnera i Gołębiewskiego, ten drugi znalazł się sam na sam z bramkarzem GRANICY i było już 3:0. Końcówka pierwszej połowy należała do gości, którzy w 43 minucie meczu zmniejszyli wynik na 3:1, wykorzystując błąd gospodarzy przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy.

Po przerwie do ataku ruszyli goście. W 48 minucie meczu stworzyli groźną sytuację na przedpolu pasymian, z której jednak obronną ręką wyszedł Martin. W 64 minucie przyjezdnym udało się jednak, po składnej zespołowej akcji zdobyć bramkę kontaktową. Nadzieję na wywiezienie chociażby jednego punktu wybił im na sześć minut przed końcowym gwizdkiem Gawdziński.

W końcówce meczu gra się zaostrzyła za sprawą GRANICY. Jej piłkarze zostali upomniani przez arbitra 6. żółtymi kartkami, a jeden z nich ujrzał także czerwony kartonik.

Odnotować należy udany debiut w roli trenera BŁĘKITNYCH strzelca jednej z bramek Marka Gawdzińskiego. To dobry znak dla pasymian na całą drugą rundę rozgrywek.

LZS Lubomino-Wilczkowo - PŁOMIEŃ Ełk 1:2 (0:0)

DKS Dobre Miasto - VICTORIA Bartoszyce 2:2 (2:1)

MAZUR Pisz - ROMINTA Gołdap 1:2 (0:2)

JURAND Barciany - PISA Barczewo 1:1 (0:0)

POGOŃ Ryn - ŁYNA Sępopol 0:2 (0:2)

OLIMPIA Miłki - MAMRY Giżycko 2:2 (1:2)

Tabela

1.ROMINTA 37 36:16 2.VICTORIA 34 42:17 3.LUBOMINO 32 39:25 4.BŁĘKITNI 28 35:29 5.MAMRY 26 30:18 6.SZCZYTNO 24 34:22 7.JURAND 22 25:27 8.ŁYNA 21 25:27 9.CRESOVIA 19 19:29 10.GRANICA 18 26:30 11.PŁOMIEŃ 18 19:25 12.OLIMPIA 18 16:23 13.DOBRE MIASTO 17 24:31 14.PISA 16 24:35 15.MAZUR 14 14:29

16.POGOŃ		14 22:47