IV LIGA - 19. kolejka

MKS Szczytno - Olimpia Olsztynek 1:0 (0:0)

1:0 – Kamil Dębek (59. )

MKS: Cichy, Lisiewicz, Jeger, K. Miłek (90. Łastowski), Opalach, P. Pietrzak, M. Pietrzak (72. Kwiatkowski), Kozian (82. Woźniak), Kwiecień, Dębek, Pieńkos.

Meczu z Olimpią należało się obawiać, bo piłkarze z Olsztynka na wiosnę grają skutecznie i w trzech meczach zdobyli komplet punktów. Goście przywieźli ze sobą sporą grupkę kibiców, która opuszczała jednak Szczytno rozczarowana. Mimo że mecz był wyrównany, a w wielu jego momentach przewagę posiadali przyjezdni, punkty zostały w naszym mieście.

W pierwszej połowie MKS stworzył dwie sytuacje, po których mógł zdobyć bramkę. Najpierw Dębek dopadł wypuszczonej przez bramkarza piłki, ale przeniósł ją nad poprzeczką. W 30. min Kwiecień otrzymał oryginalne podanie od Dębka (ten przerzucił piłkę nad sobą), strzał minął jednak nieznacznie spojenie słupka i poprzeczki.

O losach meczu zadecydowała sytuacja z 59. min. Z prawej strony boiska z okolic linii środkowej rzut wolny wykonywał Lisiewicz. Piłkę musnął Dębek i zdezorientowany bramkarz Olimpii mógł wpadającą do siatki futbolówkę tylko odprowadzić wzrokiem.

W kolejnych minutach groźniej było na polu karnym szczytnian. W 74. min od straty gola MKS uratowała ofiarna interwencja Koziana. Jeszcze w 90. min piłkarz Olimpii miał w pobliżu „wapna” piłkę meczową, przeniósł ją jednak nad poprzeczką.

W 76. min futbolówka ugrzęzła wprawdzie w szczycieńskiej bramce, ale skaczący do „główki” strzelec przypomniał sobie chyba chwilę wcześniej o zbliżającej się 25. rocznicy słynnego antygola Maradony. Zamiast środka boiska sędzia pokazał żółtą kartkę zawodnikowi Olimpii.

Błękitni Pasym - Błękitni Orneta 3:2 (0:2)

0:1 – (15.), 0:2 – (27.), 1:2 – Marcin Kruczyk (52.), 2:2- Michał Nosowicz (55.), 3:2 – Sebastian Łukaszewski (77.)

Błękitni: Malanowski, Gregorczyk, Panikowski, Łączyński, Naczas, D. Kruczyk, Magnuszewski, A. Foruś (90. Staszewski), S. Foruś (34. M. Nosowicz), Gołębiewski (88. B. Nosowicz), M. Kruczyk (54. S. Łukaszewski).

Sobotnie spotkanie na stadionie przy ul. Jana Pawła II ułożyło się tak, że pasymianie, by myśleć o zwycięstwie, musieli pokazać charakter. I pokazali. Po niespełna 30 minutach gry goście raczej nieoczekiwanie prowadzili 2:0. Podopieczni Michała Żuka też mieli swoje okazje, brakowało jednak skuteczności. Worek z bramkami otworzył się krótko po przerwie. Błękitni odrobili straty dzięki trafieniom seniorskiego narybku: M. Kruczyka i M. Nosowicza. Decydujący cios zadał w 77. min najbardziej doświadczony w gronie strzelców S. Łukaszewski. Goście, którzy po pierwszej połowie liczyli na trzy punkty, próbowali jeszcze ratować wynik, ale na niewiele się to zdało.

- To był mecz o dwóch obliczach – powiedział po spotkaniu kierownik Błękitnych Pasym Dariusz Lipka. - Pierwsza połowa to nasz słaby występ. Po przerwie zagrała inna drużyna, która dominowała i strzeliła trzy bramki.

Olimpia 2004 Elblag – Zamek Kurzętnik 3:0, GKS Wikielec – Pisa Barczewo 3:3, Płomień Ełk – Sokół Ostróda 3:1, Rominta Gołdap – Tęcza Biskupiec 5:1, OKS 1945 II Olsztyn – Start Nidzica 1:0, Granica Kętrzyn – Polonia Pasłęk 0:1.

Mecze zaległe: Olimpia 2004 Elbląg – Błękitni Orneta 4:0, Rominta Gołdap – GKS Wikielec 2:2.

KLASA OKRĘGOWA - 19. kolejka

Omulew Wielbark - Mamry Giżycko 0:2 (0:2)

0:1 – (20.), 0:2 – (45.)

Omulew: Przybysz, Nowakowski, Cieślik (80. Kozłowski), Trzciński, Łazicki (46. Wierzchowski), Berk (81. Filochowski), Rapacki (46. Rudzki), Wilga, Remiszewski, Abramczyk, Szczygielski.

Przed meczem stary zarząd Omulwi i jej kibice podziękowali byłemu prezesowi Arturowi Górskiemu za 10 lat pracy w klubie, wręczając mu pamiątkową stauetkę. Później już tak sympatycznie nie było, bo na boisku dominowali walczący o awans do IV ligi giżycczanie. Miejscowi tracili bramki w dość nietypowych okolicznościach. Przy golu nr 1 po strzale z rzutu wolnego najlepszego na boisku Biercia piłka odbiła się od słupka, wróciła do egzekutora, który dopełnił formalności. Druga bramka padła tuż przed gwizdkiem na pauzę. Zaspała wielbarska obrona, która nie zareagowała na szybkie rozegranie piłki po rzucie wolnym. Gospodarze próbowali odrobić straty tuż po zmianie stron. Przy strzałach najpierw Abramczyka, a chwilę później Berka bez zarzutu spisał się bramkarz przyjezdnych. - Mecz nie był za piękny – podsumowuje trener Omulwi Mariusz Korczakowski. - Mamry wygrały zasłużenie. Myślałem, że postawimy trudniejsze warunki. Niektórzy zawodnicy przeszli obok meczu.

Polonia Lidzbark Warmiński – Jurand Barciany 3:3, DKS Dobre Miasto – Łyna Sępopol 5:0, Orlęta Reszel – Granica Bezledy 6:0, MKS Jeziorany – Leśnik Nowe Ramuki 2:0, Victoria Bartoszyce – Mazur Pisz 4:0, Znicz Biała Piska – GLKS Jonkowo 2:0, Warmia Olsztyn – Wilczek Wilkowo 2:2.

KLASA A - 12. kolejka

KS Wojciechy - Zryw Jedwabno 0:1 (0:0)

Bramka dla Zrywu: Daniel Włodkowski (70.)

Zryw: Mateusiak, Cikacz, Kuchna, Zapadka, Żmijewski (83. Rosiński), Trzciński (46. Przecioska), Młotkowski, D. Włodkowski, P. Włodkowski Olszewski, Dymek (90. Malesa)

Inicjatywa w tym spotkaniu była po stronie Zrywu, lider jednak dość długo męczył się ze zdobyciem gola. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 70. min D. Włodkowski. Chwilę wcześniej dośrodkowywał Olszewski: bramkarz wybił piłkę wprost pod nogi grającemu trenerowi Zrywu, który celnie uderzył z kilkunastu metrów.

Błękitni Stary Olsztyn – Niedźwiedź Ramsowo 1:0, Strażak Gryźliny – Burza Słupy 0:3, Cegielnie Olsztyńskie Unieszewo - Fortuna Gągławki 2:4, Kormoran Purda – Warmiak II Łukta 1:4, Orzeł Czerwonka – LZS Lubomino-Wilczkowo 0:5.

KLASA B

Wałpusza 07 Jesionowiec – KS Łęgajny 4:0 (3:0)

Bramki dla Wałpuszy 07: Michał Sikorski (25.), Przemysław Szulkowski (26.), Daniel Gołaszewski (33.), Kamil Rafałowicz (49.)

Wałpusza 07: Borowy, J. Gut, Szulkowski, Sikorski, K. Pliszka, Kuciński (70. Szumowski), B. Gut, Wróblewski, Kisiel, Gołaszewski (75. Młynarski), Rafałowicz (79. Rafał Pliszka).

Gospodarze odnieśli niespodziewanie gładkie zwycięstwo. Wygraną zapewnili sobie już właściwie w pierwszej połowie, gdy w ciągu paru minut trzykrotnie pononywali bramkarza z Łęgajn.

TKKF Giławy - GKS Dźwierzuty 2:4 (0:3)

Bramki dla GKS-u: Damian Kuszmider (33., 83.), Rafał Głodzik (43.), Daniel Kacprzak (45.),

GKS: Dąbkowski, Łoński, Malewicz, Głodzik, Sokołowski (64. Dzióbek), Dec, Hiliński (64. Jaskuła), Kołakowski, Kuszmider, Krawczyk, Kacprzak (80. D. Zaborowski).

- Do 30. minuty było dużo przypadkowości z obu stron – mówi o początku spotkania trener GKS-u Andrzej Rutkowski. Potem goście uporządkowali grę, szybko strzelili trzy gole i mogli kontrolować przebieg wydarzeń. Jedną z bramek dla GKS-u zdobył Kacprzak, do niedawna gracz szczycieńskiego MKS-u.

Błękitni II Pasym – Tempo Wipsowo

4:1 (3:1)

Bramki dla Błękitnych II: Konrad Pławski (15.), Sławomir Foruś (23.), Ariel Łachmański (45.), Adrian Obiedziński (56.)

Błękitni II: Brzozowski, Wilamowski, Wieczorek, Rumiński, Ziółek, B. Nosowicz (75. Matwiej), Pławski (17. Obidziński), Łachmański, Staszewski (60. M. Nosowicz), Obiedziński, Foruś (53. Michałek).

Drużyną od początku do końca dyktującą warunki gry, były rezerwy Błękitnych. Gości stać było jedynie na bramkę z rzutu karnego, podyktowanego w 36. min za zagranie ręką.

KS Różnowo – Mazur Świętajno 4:1 (2:1)

Bramka dla Mazura: Waldemar Zbirowski (5.)

Mazur zaczął od szybkiego prowadzenia, ale potem do głosu doszli miejscowi. Najpierw trafienie z rzutu karnego, później trzy kolejne bramki i było po meczu.

Pisa II Barczewo – WKS Dąbrówka Wielka 1:7, Warmianka Bęsia – Iskra Dywity 1:0. Pauzował Kormoran Lutry.

LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORZY MŁODSI

19. kolejka

Reda Szczytno – Olimpia Elbląg 3:2 (1:0); br.: Jakub Domżalski (18., 32.), Kamil Świercz (70.-k.)

KLASA OKRĘGOWA JUNIORZY

14. kolejka

MKS Szczytno -LZS Świątki 2:2 (0:2); br.: Konrad Krawiec (46.), Daniel Szewczak (68.)

JUNIORZY MŁODSI

14. kolejka

Reda Szczytno – Jonkovia Jonkowo 1:1 (1:1); br.: Maciej Balcerzak (30.)

GKS Stawiguda – Omulew Wielbark 1:1 (1:0)

Olimpia Olsztynek - Błękitni Pasym 4:1 (2:0); br.: Jakub Jakubiak (68.)

TRAMPKARZE

10. kolejka

Omulew Wielbark – Orzeł Janowiec Kościelny 6:4 (4:2); br.: Natan Kostrzewa (7.), Igor Kostrzewa (10., 48.), Patryk Płoski (18.), Arkadiusz Cieślik (48.), Damian Burdyński (39.)

Tęcza Biskupiec – Błękitni Pasym 3:1 (1:1); br.: Artur Gryczka (11.)

Reda Szczytno – Pisa Barczewo 0:4 (0:2)