Zawodnicy AKB Szczytno uczestniczyli w minioną niedzielę w mającym rekordową obsadę XXX Półmaratonie Wiązowskim. Najszybszy w gronie szczytnian był Wiktor Dąbrowski.

Biegowe przedwiośnie

Biegacze z Polski i zza granicy postanowili uczcić jubileuszowy bieg i na jego starcie stanęło ponad 1000 zawodników. Dla porównania poprzedni półmaraton, także rekordowy, ukończyło 628 osób.

W stawce tradycyjnie nie zabrakło zawodników AKB. Najszybciej z nich finiszował Wiktor Dąbrowski, który był 151. (1:30, 24). Miejsca pozostałych biegaczy reprezentujących AKB:

204. Zbigniew Łuński (1:33, 46), 222. Wojciech Szydlik (1:34, 42), 587. Kazimierz Czarnota (1:49, 38), 716. Zygmunt Zapadka ((1:54, 39), 717. Artur Trochimowicz (1:54, 39), 822. Waldemar Baranowski (2:00, 21), 910. Stefan Jankowski (2:06, 47). Półmaraton zdominowali zawodnicy z Litwy i Ukrainy, którzy zajęli cztery czołowe miejsca. Zwycięzca, Litwin Marius Diliunas, uzyskał czas 1:07,24. Wśród startujących znalazł się m.in. generał Roman Polko, były dowódca „Gromu”.

W towarzyszącym biegowi głównemu wyścigu na 5 km kolejny szczytnianin, Tomasz Grudkowski, był 72. (21, 40).

- Z boku było pełno śniegu, ale biegliśmy po asfalcie – mówi o warunkach towarzyszących rywalizacji Artur Trochimowicz.