Młodzi zawodnicy Katany-Novum stawali trzy razy na podium podczas turnieju judo w Elblągu.

Trzy medale Katany w Elblągu

Na elbląskich matach zaprezentowało się około 300 zawodników, w tym goście z Litwy, Ukrainy i Rosji. Katana pojechała tym razem w skromnym składzie, który jednak potrafił wywalczyć trzy medale. - Do finału w swoich kategoriach dotarli Olaf Ostaszewski,waga 55 kg, oraz Bartosz Witkowski, 27 kg. Niestety jeden i drugi musieli uznać wyższość swoich rywali i ukończyli zawody na drugich pozycjach – relacjonuje trener Jacek Szewczak. - Trzecie miejsce w wadze powyżej 45 kg zajął Piotr Szewczak.

Na podium nie wskoczył Gaspar Święciński, który mimo dwóch wygranych pojedynków zajął ostatecznie 7. miejsce.

W najbliższy weekend szczytnianie wystąpią w Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży w Brazylijskim Ju-jitsu w Mińsku Mazowieckim.